Krásná Lípa vznikla zřejmě ve druhé polovině 13. století v důsledku kolonizační činnosti Ronovců, tehdejších majitelů oblasti. Prvními osadníky bylo zřejmě na 30 rodin kolonistů z Horních Frank. První písemná zmínka pochází z roku 1361, kdy jako majitel vsi je doložen Vaněk z Vartemberka.
S nástupem luterství je Krásná Lípa v roce 1551 zmiňována jako celá luteránská. O zhruba 100 let později následoval úplný návrat ke katolicismu. Dle Berní ruly z roku 1654 se v Krásné Lípě v uvedeném roce nacházelo 32 selských statků, 4 chalupníci a 59 domkářů. V roce 1731 byla ves císařem Karlem VI. povýšena na městys, v téže době se rozvíjela výroba a zpracování textilu.
K povýšení na město došlo v roce 1870, kdy textilní výroba již měla průmyslový charakter. O rok dříve (1869) byla obec napojena na železniční síť. Vedle rozvoje průmyslu je 2. polovina 19. století spjata také s rozvojem turismu, 23. srpna 1885 byl v Krásné Lípě založen Horský spolek pro nejsevernější Čechy, který se zasazoval o vytváření turistické infrastruktury. V roce 1910 mělo město okolo 7000 obyvatel (pouze město, bez blízkého okolí), v důsledku poválečných odsunů tento počet klesl po roce 1945 na zhruba 3100 (po započtení všech místních částí). Podle sčítání lidu, domů a bytů v Krásné Lípě v roce 2001 žilo 3639 obyvatel, ve městě se nacházelo 973 domů. Od roku 2000 je město sídlem Správy národního parku České Švýcarsko.
Veškeré akce v našem městě i program kina v Krásné Lípě můžete sledovat na tomto webu:
www.kulturouseveru.cz
Národní park České Švýcarsko je se sousedním Saským Švýcarskem ideálním místem pro odpočinek a načerpání nových sil. Nedotčená krása krajiny s malebnými zákoutími, lidovou architekturou a překrásnými vyhlídkami láká k objevování a poznávání. Kromě tradiční pěší turistiky si zde místo našla i cykloturistika, projížďky na koních, golf, či výlety lodí po Labi.
České Švýcarsko je od května 2009 nositelem významného ocenění, kterým je titul Evropská destinace nejvyšší kvality za Českou republiku a řadí se tak mezi dvacet jedna nejvýznamnějších evropských turistických regionů.
Přijměte naše pozvání a objevte krajinu plnou skalních roklí, vyhlídek a podstávkových domů.
Příběh tohoto území se počíná před mnoha miliony lety, kdy se v oblasti dnešního Českého Švýcarska rozprostíralo mělké moře. Právě z jeho písečného dna se po ústupu moře zrodil podivuhodný svět pískovce. Svět skalních věží, mostů a bran, svět roztodivných kamenných forem, které připomínají včelí plástve anebo přesýpací hodiny.
www.ceskesvycarsko.cz, www.npcs.cz
zdroj foto: České Švýcarsko o.p.s.
povrch - umělý, rozměr: 42 * 36 metrů, je zakryto nafukovací halou a obsahuje 2 tenisové kurty – povrch - umělý, rozměr: 11m * 24 m, (sálová kopaná, tenis, nohejbal)
víceúčelová hrací plocha s umělým povrchem s vlastním zázemím (klubovna, kuchyňka, šatny, toalety, sprchy). Součástí budovy je herna na stolní tenis.
ve stylovém SportBaru, v letních měsících je v provozu zakrytá venkovní terasa
povrch - umělý, rozměr: 11m * 24 m, tribuna: 100 míst, osvětlení, (tenis, volejbal, nohejbal)
povrch - antuka, rozměr: 11m * 24m, (tenis)
povrch - antuka
povrch - písek, rozměr: 9m * 18 m, venkovní sprcha
povrch - umělý, rozměr: 8m * 4m
povrch - umělý, (košíková, mini-kopaná, volejbal, nohejbal, floorbal)
dětský hrad, prolézačky, skluzavky, pískoviště, lanová dráha, trampolíny, altánek s posezením a grilem (zvlášť na objednání), WC, sprchy, šatny